Yayınlar

Blog Post: Nothing not found.

Mısır Seminerleri Raporu

Bu rapor, Ortadoğu Vakfı’nın düzenlediği “Ortadoğu Ülke Seminerleri” dizisinin dördüncüsü olan ve 2020 yılı Aralık ayında gerçekleştirilen Mısır Seminerleri’nin değerlendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Altı ana başlık altında ve alanında uzman akademisyenler tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirilen, Mısır Seminerleri, katılımcılara Mısır hakkında genel bir perspektif sunmak amacıyla düzenlenmiştir.  Rapor için tıklayınız.

Devamını oku
Mısır Seminerleri Raporu
Irak Seminerleri Raporu

Irak Seminerleri Raporu

Bu rapor, Ortadoğu Vakfı’nın düzenlediği “Ortadoğu Ülke Seminerleri” dizisinin üçüncüsünü olan ve 2020 yılı Kasım ayında gerçekleştirilen Irak Seminerleri’nin değerlendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Altı ana başlık altında ve alanında uzman akademisyenler tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirilen Irak Seminerleri, katılımcılara Irak hakkında genel bir perspektif sunmak amacıyla düzenlenmiştir. Rapor için tıklayınız.

Devamını oku

Suriye Seminerleri Raporu

Bu rapor, “Ortadoğu Ülke Seminerleri” dizisinin ikincisini oluşturan Suriye seminerlerinin değerlendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Suriye siyasi, iktisadi ve toplumsal sorunlar nedeniyle tarihinin en zor dönemlerinden birini geçirmektedir. Uzun yıllardır devam edegelen sorunların neden olduğu toplumsal rahatsızlıklar, 2011 yılında başlayan çatışmalar ardından iç savaşa evrilmiştir. Bu zorlukları ele almak amacıyla yedi ana…

Devamını oku
Suriye Seminerleri Raporu